Türk Malı En İyi Telefonlar

, , Leave a comment

Türk malı telefonlar da en iyileri hangileri sizin için bunu araştırdık. türk malı hangi telefonlar alınmalı işte detaylar;Telefonların en önemli bileşenleri olan işlemci dediğimiz ama işlemciyle beraber telefonda kullandığımız pek çok özelliği kapsayan SoC (System on Chip) üretimini yapan dünyada belli markalar var.

Telefonun işlemcisi, bataryası, ekran paneli gibi nano teknoloji seviyesinde üretim gerektiren pek çok parça, global markaların da yaptığı dışarıdan satın alınarak gideriliyor. Örneğin Qualcomm bir işlemci üretiyorken, kendinize bir işlemci üretmek demek, hem standartlardan uzaklaşmak hem de üretim için çok ciddi bir yatırım ve ilk üretimlerde oluşabilecek hatalar başta olmak üzere tüm risklerin maliyetini üstüne bindiriyor. Bu yüzden her bileşenin üretilmesi, hem sanayide hem elektronikte hem de otomotivde genel olarak aranan bir durum değil.

Kamera sensörlerinde uzmanlaşan başta Sony olmak üzere, pek çok üreticiden kamera sensörleri, telefon üreticileri tarafından satın alınıyor. Aynı şekilde RAM ve NAND Flash depolama ürünleri, bataryalar ve ekran panelleri genel olarak dışarıdan satın alınan ekipmanlardan.

 

Leave a Reply